Cover Image

Czy depilacja laserowa boli?

Luty 25, 2020 - Czas czytania: 2 minut

Depilacja laserowa jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów pozbywania się niechcianego owłosienia. Dokonywać jej można na różnych częściach ciała, choć najpopularniejsze zabiegi dotyczą nóg oraz okolic bikini. Czy zabieg depilacji jest bolesny?

 

Jak przebiega depilacja?

Depilacja laserowa polega na usunięciu owłosienia z ciała za pomocą specjalnego lasera, który kosmetolog przykłada do wybranych części ciała. Laser emituje odpowiednią wiązkę światła, które następnie jest pochłaniane przez barwnik, znajdujący się w cebulkach włosów a impuls lasera zamienia się w energię termiczną. Największą zaletą metody depilacji laserowej jest trwałość zabiegu. Laser nie tylko usuwa widoczne owłosienie, ale również niszczy struktury odpowiedzialne za dalszy wzrost, który zostaje więc osłabiony na przyszłość. Zabieg ten jest więc idealnym rozwiązaniem dla osób chcących nie tylko doraźnie pozbyć się włosków, ale również pożegnać problem odrastających włosów raz na zawsze. W takim wypadku zabieg należy powtarzać przez mniej więcej przez 6 do 12 tygodni.

 

Ból przy depilacji

Z założenia metoda depilacji laserem nie powinna być bolesna. Oczywiście wpływ na uczucia towarzyszące zabiegowi ma nasz próg bólu. Objawami, jakie najczęściej występują po zabiegu, są przede wszystkim obrzęk i zaczerwienienie depilowanej części ciała. Nie utrzymuje się to jednak zbyt długo, o ile przestrzegamy kilku zasad: niewskazane są wizyty na basenie i zbyt długie kąpiele oraz korzystanie z sauny, a także opalanie się i przebywanie na mocny słońcu.

Jeśli sam moment depilacji odczuwany jest jako nieprzyjemny lub niekomfortowy dla nas, możliwe jest poproszenie kosmetologa o użycie maści znieczulającej miejscowo.