Cover Image

Czy makijaż permanentny jest bezpieczny?

Lipiec 1, 2019 - Czas czytania: 2 minut

Zadowolenie z wyglądu wpływa na wiele sfer naszego życia. Akceptacja swojej urody umacnia poczucie wartości, wpływając na nasze relacje z otoczeniem. Nigdy nie powinniśmy rezygnować z troski o atrakcyjny wygląd, jeśli wiąże się to z naszym samopoczuciem. Jedną z metod, która pozwala na podkreślenie zalet urody oraz zatuszowanie niedoskonałości jest makijaż permanentny. Niektórzy odczuwają obawy przed tym sposobem upiększania W niniejszym wpisie postaramy się je rozwiać.

 

Utrwalone piękno

Makijaż permanentny polega na wprowadzeniu za pomocą odpowiedniego aparatu barwnika pod skórę. Odbywa się on najczęściej dwuetapowo. Dzięki niemu poprawia się kontur ust, wzmacnia kształt oczu oraz koryguje nieregularność brwi. Można też zamaskować blizny w brwiach lub na ustach. Co najważniejsze, efekt utrzymuje się do dwóch lat, a czasami dłużej. Polecamy go Paniom, które żyją aktywnie i chcą niezależnie od okoliczności wyglądać atrakcyjnie w zgodzie ze swoim poczuciem estetyki.

 

Bezpieczeństwo

Na bezpieczeństwo makijażu permanentnego wpływa miejsce, w którym się go wykonuje. Doradzamy, aby poddawać się mu w rekomendowanych gabinetach medycyny estetycznej, wykorzystujących metodę Long-Time-Liner® Contur® Make-up. Wówczas mamy pewność, że zabieg przeprowadzi profesjonalna kosmetyczka linergistka w higienicznych warunkach przy pomocy atestowanych narzędzi i barwników. Makijaż permanentny rzadko kiedy niesie ryzyko wystąpienia alergii, gdyż używane barwniki są produktami roślinnego pochodzenia o przebadanym działaniu. W trosce o bezpieczeństwo Pacjentek przeprowadza się próby uczuleniowe. Sam zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym – poprzez naniesienie preparatu na skórę lub iniekcję. Zanim wykona się przy pomocy cieniutkich igieł makijaż, szczegółowo omawia się jego kształt. Po zabiegu nakłada się chłodzące kompresy. Jeśli Pacjentka zastosuje się do zaleceń po wykonanym makijażu, to bardzo szybko doceni korzyści i wygodę, które on zapewnia. Co ważne, istnieje niewiele przeciwwskazań do jego wykonania – Pacjentka nie może być w ciąży ani karmić piersią, chorować na chorobę nowotworową, jak również żadną wirusową (opryszczka), nie może przyjmować niektórych leków.