Cover Image

Peelingi medyczne

Wrzesień 2, 2019 - Czas czytania: 3 minut

Nieprawidłowe funkcjonowanie skóry związane z zaburzeniami samooczyszczania i regeneracji wywołuje wiele dolegliwości skórnych, jak np. trądzik, łojotok, nadmierne rogowacenie, przebarwienia. Również wiotczenie skóry oraz pojawianie się zmarszczek wiąże się z osłabieniem naturalnych procesów. Zanim przystąpimy do leczenia schorzeń dermatologicznych oraz profilaktyki anti-aiging, warto wiedzieć, jak działają peelingi medyczne.

 

Eksfoliacja jako metoda leczenia

W działaniu peelingu, czyli eksfoliacji wykorzystuje się kontrolowane złuszczanie naskórka, usuwające zrogowaciałą wierzchnią tkankę. Peelingi medyczne, choć mogą działać na powierzchniowe oraz na głębokie warstwy skóry, to w nieinwazyjny sposób poprawiają jej jędrność i wygląd. Eliminując martwy naskórek, stymulują skórę do intensywnych procesów odnowy, w tym do produkcji kolagenu i elastyny. Eksfoliacja to skuteczna metoda głębokiego oczyszczania, od którego zależy zdrowy i atrakcyjny wygląd. Oczyszczona skóra łatwiej absorbuje substancje odżywcze. Dermopeelingi można stosować u wszystkich zdrowych osób. Przeciwwskazaniem do ich wykonania jest ciąża. Przed zabiegiem eksfoliacji należy zrezygnować ze stosowania kosmetyków z retinolem. Profesjonalny gabinet medycyny estetycznej odradzi nam jego wykonanie w sezonie letnim.

 

Odnowa skóry dzięki złuszczaniu

W peelingu medycznym stosuje się mieszaninę skoncentrowanych i silnie działających substancji, dlatego należy go przeprowadzać w renomowanym gabinecie medycyny estetycznej. Zabiegowi poddaje się twarz, ale też szyję, dekolt czy plecy. Jeśli chcemy cieszyć się efektami, ważne jest stosowanie się do zaleceń dermatologa, gdyż podrażniona skóra wymaga specjalnego traktowania. Powinniśmy pamiętać o przeprowadzeniu serii zabiegów, wśród których znajdziemy:

  • Peelingi chemiczne – wykonywane przy udziale kwasów: owocowych alfa, beta, polihydroksykwasów (glikolowy, mlekowy, salicylowy), trójchloroctowego i fenolu oraz takich substancji, jak: tretinoina, rezorcyna, witaminy.
  • Peelingi fotodynamiczne – połączone działanie kwasów organicznych oraz światła LED lub IPL.
  • Peeling SpectraPeel – wykorzystuje światło lasera Nd:Yag w powiązaniu z preparatem węglowym.