Cover Image

Powiększanie ust krok po kroku

Listopad 2, 2019 - Czas czytania: 2 minut

Wiele kobiet nie jest zadowolonych ze swoich ust. Często są zbyt wąskie, asymetryczne, mają nieregularne kontury albo po prostu nie podobają się nam, bo brakuje im zmysłowości. Medycyna estetyczna może nam pomóc rozwiązać ten problem, wystarczy umówić się na zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym. Jest to obecnie najpopularniejszy zabieg, który jest bezpieczny dla naszego zdrowia i daje zadowalające efekty.


Jak działa kwas hialuronowy?


Kwas hialuronowy to naturalna substancja, która na co dzień występuje w naszym organizmie. Jest odpowiedzialna za wiązanie wody w tkankach, dzięki czemu jest utrzymywana jej optymalna ilość, a nasza skóra jest nawilżona, elastyczna i jędrna. Niestety im starszy jest organizm, tym mniejsza jest zawartość tej cennej substancji w skórze, to dlatego wiotczeje i powstają na niej niepożądane zmarszczki. 


Na czym polega zabieg powiększania ust?


Zabieg powiększania ust polega na wstrzykiwaniu w nie odpowiedniej ilość kwasu hialuronowego. Jest to zabieg ambulatoryjny, zupełnie bezbolesny, gdyż jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Substancja jest wstrzykiwana przez lekarza cieniutką igłą w wybrane miejsca na wargach. Zazwyczaj podczas jednego zabiegu wykonuje się kilkanaście takich wkłuć. Kiedy kwas zostanie wstrzyknięty, lekarz bardzo delikatnie rozmasowuje usta, aby zapewnić właściwe rozprowadzenie substancji i zadbać o odpowiednie wymodelowanie warg. Tuż po zabiegu usta mogą być opuchnięte, jednak ten efekt znika po dniu albo dwóch. Na ustach nie widać żadnych śladów po wkłuciach. Cały proces jest małoinwazyjny i bezpieczny dla naszego zdrowia, a dodatkowo trwa zaledwie około 30 minut. Efekt powiększonych ust utrzymuje się nawet do dwóch lat po zabiegu. Po upływie tego czasu kwas hialuronowy wchłania się i zabieg trzeba powtórzyć.


W czym może mi pomóc zabieg powiększania ust?


Taki zabieg, oprócz optycznego powiększenia ust, może pomóc je wymodelować, podnieść ich kąciki czy poprawić kontur warg. Jest polecany dla każdej kobiety, która nie jest zadowolona z wyglądu swoich ust.